PARTNER | PRAHA - ČESKÁ REPUBLIKA

Mgr. Roman Pečenka

E-mail: roman.pecenka@prkpartners.com

Linkedin


Roman Pečenka je partnerem PRK Partners a ve své advokátní praxi se dlouhodobě zaměřuje na poskytování právních služeb zahraničním subjektům v ČR a na zastupování českých subjektů v zahraničí. Specializuje se na problematiku práv k nemovitostem, smluvních vztahů, fúzí a akvizicí a energetického práva. Aktivně se též věnuje přednáškové činnosti v oblastech nemovitostního práva, smluvních vztahů a energetického práva.

Roman získal v roce 2001 magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, právo rovněž studoval na univerzitě v Toulouse ve Francii. Od roku 2005 je advokátem zapsaným u České advokátní komory.

Roman pracoval v pražské pobočce přední mezinárodní advokátní kanceláře se sídlem v Paříži Gide Loyrette Nouel (2001–2010). K PRK Partners se připojil v roce 2010.

Mezi jeho nedávná pověření patří právní poradenství francouzské skupině B&B Hotels, která je třetím největším rozpočtovým hotelovým řetězcem v Evropě, ve věci prodeje a zpětného pronájmu svého hotelu B&B Prague v pražském Karlíne společnosti Primonial, která je přední francouzskou nezávislou skupinou zabývající se správou nemovitostí na evropském trhu; zastupování společnosti METRO properties v souvislosti s transakcí prodeje a zpětného pronájmu tří prodejen MAKRO Cash & Carry v Praze; právní poradenství společnosti Wenaasgruppen AS, významnému rodinnému investorovi ze Skandinávie, při koupi ikonického pražského hotelu Don Giovanni formou share deal; právní poradenství Martinovi Barrymu, krajinnému architektovi původem z New Yorku, ohledně korporátní restrukturalizace, včetně přípravy na další rozvoj podniku a vstup strategického investora ze skupiny Rockaway do velmi úspěšného gastronomického projektu Manifesto Market v Praze; právní poradenství českému soukromému investorovi v souvislosti s akvizicí administrativního komplexu Green Tower v Praze od významného panevropského logistického developera - společnosti P3; a mnoho dalších.

Roman vedle své rodné češtiny mluví plynně anglicky a francouzsky.

Dohodnite si stretnutie