PARTNER | PRAHA - ČESKÁ REPUBLIKA

JUDr. Jan Kohout

E-mail: jan.kohout@prkpartners.com


Jan Kohout je advokátem a partnerem advokátní kanceláře PRK Partners. Působí také jako vedoucí právník ruské sekce kanceláře.

Jan má rozsáhlou zkušenost s projektovým financováním a restrukturalizačními projekty. Mezi jeho klienty patří řada významných bank působících v České republice. Jan Kohout také pravidelně poskytuje právní poradenství českým i mezinárodním klientům v oblasti fúzí a akvizic, právních vztahů k nemovitostem a infrastrukturních projektů včetně sporové agendy související s uvedenými oblastmi, a to zejména v případech vyžadujících znalost ruského jazyka. V souladu s posledními trendy a potřebami klientů stávající praxe Jana Kohouta zahrnuje také různé aspekty ICT a TMT práva.

Jan byl vychován v bilingvním prostředí a je rodilým mluvčím v českém i ruském jazyce, také plynně hovoří anglicky.

Jan Kohout je členem České advokátní komory a v posledních letech je také členem její Kontrolní rady. Jan dále působí jako člen představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS a působil jako externí zástupce Svazu průmyslu České republiky ve výboru pro mezinárodní vztahy a vztahy mezi EU a Ruskou federací v organizaci BUSINESSEUROPE v Bruselu.

Mezi další společenské aktivity Jana Kohouta patří například členství v Radě Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii.

Jan je zmiňován a doporučován jako přední odborník v oblasti bankovnictví, financí a TMT různými direktoráři a publikacemi včetně Chambers Europe, The European Legal 500, Best Lawyers a Legal Experts.


Co o nás klienti řekli The Legal 500

„Na tento tým se můžeme plně spolehnout. Jsou dobře vyškoleni, aby dokončili transakci, a chápou obchodní potřeby našeho sektoru. Navíc mají schopnost najít správnou rovnováhu mezi právními nástroji a našimi obchodními očekáváními. Mohu vyzdvihnout Jana Kohouta, našeho kontaktního partnera pro tým PRK Partners, spolu s vedoucím spolupracovníkem Norbertem Hinkem.“

Ocenenie

Uznávaný odborník na Bankovníctvo, financie a Fúzie a akvizície
-IFLR 1000-

-Chambers Europe-

-Legal Experts 2013-

-The Legal 500-


Dohodnite si stretnutie