PARTNER | PRAHA - ČESKÁ REPUBLIKA

JUDr. Martin Aschenbrenner, LL.M., Ph.D.

E-mail: martin.aschenbrenner@prkpartners.com


Martin Aschenbrenner je partnerem PRK Partners. Specializuje se na oblast bankovnictví a finance, kapitálové trhy, fúze a akvizice. Martin je obecně uznávaný jako jeden z nejlepších právníků pro oblast cenných papírů v České republice. Má rozsáhlé zkušenosti zejména v oblasti emisí cenných papírů a dluhopisových programů v domácím i mezinárodním měřítku.

Martin získal titul JUDr. a titul Ph.D. na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a titul LL.M. na Právnické fakultě Harvard University v Cambridge, Massachusetts (USA).

Před tím, než se stal v únoru 1998 členem PRK Partners, pracoval Martin u právní kanceláře White & Case v Praze, kde se specializoval na cenné papíry, strukturované a jiné formy financování, dále na regulaci kapitálového trhu.

Martin hovoří plynně česky a anglicky a má pracovní znalost němčiny. Je advokátem České advokátní komory a též advokátem ve státě New York.

Martin je členem rozkladové komise ČNB a kotačního výboru Burzy cenných papírů Praha. Působí také jako rozhodce zapsaný na Listině rozhodců Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky a rozhodce Burzovního rozhodčího soudu při Burze cenných papírů Praha.

Martin je dlouhodobě hodnocen jako jeden z předních odborníků v oblasti bankovnictví, financí a kapitálových trhů prestižními direktoráři Chambers Europe, Chambers Global a IFLR1000. Je rovněž zmiňován a doporučován dalšími direktoráři a publikacemi, včetně The European Legal 500, Expert Guides, Who’s Who Legal a Legal Experts, a to v oblasti bankovnictví a financí, kapitálových trhů a fúzí a akvizic. V roce 2014 a 2015 byl vyhlášen právníkem roku v kategorii kapitálových trhů direktorářem Best Lawyers.


Ocenenie

Martin Aschenbrenner je uznáván za své odborné znalosti v oblasti emisí dluhopisů vysoké hodnoty. Má rovněž bohaté zkušenosti s poskytováním poradenství v otázkách regulace kapitálových trhů.
-Chambers Review-

Uznávaný odborník na bankovnictví, finance a kapitálové trhy
-IFLR 1000-

Uznávaný odborník na bankovnictví, finance a kapitálové trhy
-The legal 500 EMEA-

"Martin Aschenbrenner je vysoce váženou osobností na kapitálových trzích, přičemž jeden klient jej označil za 'absolutní špičku ve svém oboru, což je podle mého názoru všeobecně známý fakt'. Poskytuje poradenské služby veřejně obchodovaným společnostem, bankám a správcům aktiv v souvislosti s přípravou a realizací transakcí typu IPO a emise dluhopisů."
-Chambers Review-

Uznávaný odborník na bankovnictví, finance a kapitálové trhy

"Martin Aschenbrenner je obecně uznávaný pro své bohaté zkušenosti s mezinárodními mandáty a pro svou 'schopnost bojovat za zájmy klienta'. Respondenti uznávají Martina Aschenbrennera jako předního odborníka pro oblast emise tuzemských dluhopisů v rámci jeho rozsáhlé praxe ve finančním sektoru."
-Chambers Review-

„Dotazovaní vyzdvihují Martina Aschenbrennera jako uznávaného odborníka pro domácí emise dluhopisů v rámci širší finanční praxe.“
-Chambers Review-


Dohodnite si stretnutie