ADVOKÁT | PRAHA - ČESKÁ REPUBLIKA

Mgr. Ing. Norbert Hink

E-mail: norbert.hink@prkpartners.com


Norbert se specializuje na bankovnictví a finance, všeobecné korporační právo, fúze a akvizice a právo nemovitostí. Norbert má rozsáhlé zkušenosti s poradenstvím českým i zahraničním bankám v souvislosti s projektovým, akvizičním a korporátním financováním. V rámci projektů souvisejících s rekodifikací soukromého práva se Norbert podílel zejména na úpravách a přizpůsobení bankovní úvěrové a zajišťovací dokumentace nové právní úpravě. Ve své praxi se Norbert věnuje i otázkám regulatorním, zejména regulaci podnikání bank, poskytovatelů platebních služeb a směnáren.

Norbert vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (2002) a mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické v Praze (2003). V roce 2003 se připojil k PRK Partners jako advokátní koncipient. Od roku 2006 je advokátem zapsaným u České advokátní komory.

V letech 2007 až 2010 působil Norbert s přestávkami celkově dva roky jako právní expert v rámci specializovaného týmu v jedné české bance, která je součástí skupiny známé rakouské banky, kde se zaměřoval na právní poradenství při investicích a divesticích nemovitostních projektů a s tím související financování a korporátní agendu.

Vedle své rodné češtiny hovoří plynně anglicky a má pracovní znalost ruštiny.


Co o nás klienti řekli The Legal 500      

„Na tento tým se můžeme plně spolehnout. Jsou dobře vyškoleni, aby dokončili transakci, a chápou obchodní potřeby našeho sektoru. Navíc mají schopnost najít správnou rovnováhu mezi právními nástroji a našimi obchodními očekáváními. Mohu vyzdvihnout Jana Kohouta, našeho kontaktního partnera pro tým PRK Partners, spolu s vedoucím spolupracovníkem Norbertem Hinkem.“
Legal 500 | 2022

Dohodnite si stretnutie