Před tím, než se stal členem PRK Partners na partnerské pozici pro oblast ekvity, byl François Veit partnerem pražské kanceláře Gide Loyrette Nouel (2000-2010).

François se specializuje na fúze a akvizice, právo duševního vlastnictví a právo nemovitostí.

François Veit získal magisterský titul na Harvard Law School, dále pak absolvoval magisterské studium v oblasti trestního práva na University of Paris II - Pantheon-Assas; je dále držitelem magisterského titulu v oboru muzikologie na Sorbonne University Paris IV a filozofie na Sorbonne University Paris I.

François je advokátem Pařížské advokátní komory od roku 1990 a České advokátní komory od roku 2000.

Několik let působil jako prezident Francouzsko-české obchodní komory a viceprezident české sekce  "Conseillers du Commerce extérieur de la France"’. Je členem správní rady Harvard Club of Prague a Hermès v České republice.

Je spoluautorem publikace "Mediální právo a práva k nehmotným statkům v České republice".

François se dále angažuje v oblasti práva médií a zábavního průmyslu, jakož i v obchodním právu v oblasti uměleckých děl a umění obecně, ve Franci i střední Evropě.

Pracuje jako právní poradce pro celou řadu různých společností (např. Universal Studio, France Télévisions), hudebníků (např. Pink Martini), herců a dalších umělců, jakož i významných kulturních institucí (např. Museum Louvre, Pařížská Opera, Comédie Française, Centre Georges Pompidou, Festival d'Aix-en-Provence). Francouzským ministerstvem kultury byl jmenován nositelem vysokého francouzského uměleckého titulu Chevalier des Arts et Lettres.

François je doporučován jako přední právní odborník v oblasti práva obchodních společností, bankovnictví a financí, práva nemovitostí, a to celou řadou ratingových publikací – např. Chambers Global, The European Legal 500, Legal Experts a PLC Which Lawyer?.The European Legal 500:

"Velmi pohotový, zodpovědný, s vynikajícím obchodním citem."

 

Contact François Veit

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?