PARTNER | PRAHA - ČESKÁ REPUBLIKA , OSTRAVA - ČESKÁ REPUBLIKA

Daniel J. Rosický, B.A., LL.B.

E-mail: daniel.rosicky@prkpartners.com


Daniel J. Rosický je partnerem PRK Partners, kde vede oddělení práva nemovitostí již od jeho vzniku v roce 1998 a zároveň poskytuje obecné poradenství společnostem a podnikatelům na základě svých dlouholetých zkušeností.

Specializuje se na nemovitosti, stavební právo, joint-ventures a investice plynoucí do České republiky. Narodil se v České republice a vzdělání získal v Kanadě. Po získání titulu bakaláře ekonomie na Queen's University v Kingstonu vystudoval práva na University of Western Ontario.

Předtím, než se přistěhoval do České republiky, absolvoval Daniel advokátní praxi v kanceláři Gowling Strathy & Henderson v Torontu. V Praze pak několik let spolupracoval s advokátní kanceláří Klein Holec & Partners jako mezinárodní poradce.

Daniel hovoří plynně česky a anglicky a disponuje dobrou pracovní znalostí francouzštiny. Je advokátem České advokátní komory a též advokátem v provincii Ontario, Kanada. Daniel je místopředsedou správní rady Nadace Terezy Maxové dětem a členem dozorčí rady Nadace Zdeňka Bakaly.

Daniel je dlouhodobě hodnocen jako jeden z předních odborníků v oblasti práva nemovitostí prestižním direktorářem Chambers Europe. V oblasti práva nemovitostí je rovněž zmiňován a doporučován dalšími direktoráři a publikacemi, včetně The European Legal 500, Who’s Who Legal, Expert Guides, Best Lawyers a Legal Experts.


Ocenenie


"Mezi klienty je uznávaným odborníkem pro svou 'schopnost vnést flexibilitu a nestandardní vyjednávací strategie' do jednání u složitých majetkových případů."
Chambers Review 2019
"Daniel Rosický je vedoucím oddělení práva komerčních nemovitostí. Má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním poradenství v oblasti komerčních nemovitostí a jejich financování. Daniel je dlouhodobě hodnocen jako jeden z předních odborníků v oblasti obnovy a rozvoje nemovitostí a související infrastruktury."
Chambers Review 2018
"Vedoucí týmu Daniel Rosický 'skvěle rozumí potřebám klienta' a má 'výborné vyjednávací schopnosti'."
Legel 500

Dohodnite si stretnutie