ADVOKÁT | OSTRAVA - ČESKÁ REPUBLIKA

Mgr. et Mgr. Monika Křižánková

E-mail: monika.krizankova@prkpartners.com


Monika Křižánková je advokátka v PRK Partners se specializací na právo nemovitostí, správní právo, všeobecné korporační právo a smluvní právo.

K týmu PRK Partners Ostrava se připojila jako advokátní koncipient v roce 2019. V rámci studia získala bohaté zkušenosti v různých oblastech práva jako právní student v několika advokátních kancelářích v Brně. Monika vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (2018), kde získala magisterský titul. Monika je zapsána jako advokátka v seznamu advokátů České advokátní komory.

Po ukončení studia působila jako advokátní koncipientka v advokátní kanceláři Doležal & Partners v Brně, kde získala zkušenosti při práci pro polské klienty podnikající v České republice; díky spolupráci s pobočkou advokátní kanceláře se sídlem v Krakově má Monika velmi dobrou znalost polského právního systému. V advokátní kanceláři rovněž získala pracovní zkušenosti na pozici podnikového právníka mezinárodní výrobní společnosti.

V roce 2017 promovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde získala titul Mgr. v oboru Anglické filologie. Během studií v letech 2011 až 2019 působila také jako lektorka anglického jazyka v jazykové škole v Brně.

V rámci studia absolvovala dvě stáže v Polsku; jednu v Gdyni v rámci občanské poradny Citizens Advice Bureau, CAB (Biuro Porad Obywatelskich) a druhou v Gdaňsku u Regionální účetní komory (Regionalna Izba Obrachunkowa).

Na podzim 2022 se Monika stala členkou mezinárodní právní organizace UIA (Union Internationale des Avocats/International Association of Lawyers).

Monika hovoří plynně česky, polsky a anglicky, a má dobrou znalost francouzštiny.

Dohodnite si stretnutie