Crisis Management - Přechod do online světa

Již desítky let se mluví o přechodu různých aspektů našich životů, včetně byznysu, z offline prostředí do digitálního online světa. I přesto, že se tomu v posledních letech přizpůsobuje řada služeb, včetně různých e-shopů s oblečením, donášky potravin nebo jídla z restaurace, mnoho společností stále řídí svůj byznys z kamenných provozoven.

 S příchodem opatření týkající se zamezení šíření COVID-19 se potřeba tohoto přechodu urychlila a firmy nyní zápasí s tím, jak nastavit své podnikání, ale i interní procesy tak, aby vše mohlo fungovat z pohodlí domova. U našich klientů nyní pozorujeme zvýšený zájem o řešení jejich každodenních záležitostí prostřednictvím online technologií a  přizpůsobení jejich podnikatelských aktivit aktuální situaci. Ze dne na den se velká část jejich byznysu začala řídit z domova, jejich produkty a služby jsou na prodej zejména prostřednictvím vlastních e-shopů nebo sdílených platforem a jejich marketingové aktivity se přesunuly výlučně do online světa. To společnostem otevírá nové možnosti růstu a rozšíření jejich byznysu, zároveň ale i přináší mnohé výzvy.

My v ICT týmu PRK Partners se stejně jako Vaše společnost nových výzev nebojíme a rádi Vám pomůžeme s  přechodem do online světa, ať už se jedná o poradenství v oblasti elektronického obchodu, inovativních a sdílených služeb, fintech, big data a ochrany osobních údajů, elektronických komunikací, kybernetické bezpečnosti, IP ochrany online obsahu a inovativních řešení a mnoha jiných oblastech. Zároveň bychom Vás rádi informovali, že PRK spolupracuje se společností Wolters Kluwer na projektu Vzorné Právo (https://www.vzornepravo.cz/), který
obsahuje celou řadu automatizovaných vzorů a podání připravených našimi odborníky. Dokumenty si můžete
sami vytvořit v uživatelsky přátelském prostředí.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na Váš obvyklý kontakt v PRK, případně přímo na na Váš obvyklý kontakt v PRK, případně přímo na náš ICT tým.

JUDr. Ing. Michal Matějka,
Partner

Mgr. Zbyněk Loebl, LL.M.,
Of Counsel


Zde pdf verze ke stažení:


Tento dokument nepředstavuje právní poradenství a má výlučně informační charakter. PRK Partners ani žádná z osob připravujících tento dokument nenesou jakoukoli odpovědnost za žádné z rozhodnutí, přijatých na základě informací obsažených v tomto dokumentu. Dovolujeme si upozornit, že zde uvedené informace nemusí být nutně aktuální ani úplné. V případě potřeby právní rady se obracejte na partnery,  se kterými obvykle spolupracujete nebo na náš speciální Covid Team prostřednictvím adresy covid@prkpartners.com